Tallinna Tänavatoidufestival 2018

Kandideeri toitlustajaks

6. Tallinna Tänavatoidufestival toimub 8.–9.06.2019 Telliskivi Loomelinnakus

3. Tartu Tänavatoidufestival: 15.–16.06.2019 Aparaaditehases

 

Tallinna Tänavatoidufestival on Eesti suurim, kaalukaim ning põnevaim tänavatoidu sündmus, mis laienes 2017. aastal ka Tartusse. Mõlemad festivalid toimuvad taas 2019. aasta juunikuus. Tartu Tänavatoidufestivalidega samal ajal ning samas kohas leiab aset ka TaDaa! Festival, mis toob toiduelamuste nautijateni rahvusvahelise valiku tänavaartiste.

 

Tallinna ja Tartu Tänavatoidufestivalidele valime põnevaid, kvaliteetseid ja omanäolisi toitlustajaid. Avatud on kandideerimine, kus palume huvitatud toidupakkujal end ja pakutavat toitu tutvustada ning esitleda ideid, mille alusel valikuid teeme.

 

Toit, mida lapsed ostaksid!

Meile meeldivad lapsed. Soovime, et ka nemad leiaksid endale festivalilt midagi maitsvat, samas tervislikku, isuäratavat ja just lastele suupärast.  Interpreteerimisele, erinevate köökide ja elementide ning loovuse kasutamisele me siinkohal piire ette ei sea. Peaasi, et laspel kõht täis ja toitu raisku ei läheks. Kui võimalik, soovitame lähtuda kohalikust toorainest.

Kandideerimine on avatud ja kestab kuni 10. maini 2019.

Palume tutvuda kindlasti enne kandideerimist alljärgneva info ning osalemistingimustega.

Kandideerimine mõlemale festivalile toimub sama registreerimisvormi kaudu, kus saate märkida, millistel festivalidel soovite osaleda.

Info ja kandideerimistingimused

Üldinfo

 1. Tallinna Tänavatoidufestival toimub 8. juuni kell 11.00-23.59 ja 9. juuni kell 11.00-18.00. Tartu Tänavatoidufestival leiab aset 15. juuni kell 12.00-20.00 ja 16. juunil kell 12.00-18.00.
  Ootame osalema ennekõike toitlustajaid, kes on valmis oma köögi avama kahel päeval.
 2. Oodatav külastajate arv Tallinnas on umbes 24 000, Tartus umbes 12 000 inimest, sealhulgas umbes viiendik mõlemal festivalil on väliskülalised.
 3. Konkursil anname välja poole festivalide toitlustuskohtadest, ülejäänud platsid on reserveeritud kutsetega toitlustajatele Eestist ja välisriikidest ning Telliskivi Loomelinnakus ja Aparaaditehases tegutsevatele toidukohtadele.

Rohelised põhimõtted

 1. Tallinna ja Tartu Tänavatoidufestival annavad oma parima, et festivali jalajälg keskkonnale oleks minimaalne. Sellest tulenevalt kehtivad festivalil toitlustajatele mitmed nõuded, mille järgimine on meile äärmiselt oluline. Eelistame valikutes toitlustajaid, kes jagavad sarnaseid vaateid keskkonnale.
 2. TTTF arvutab välja festivali tekitatud süsinik jalajälje. Toitlustajad võtavad endale kohustuse täita pärast festivali küsitlustankeet transpordi (liiklusvahendid, vahemaad) ja jäätmekäitluse kohta.
 3. TTTF keskkonnateadlikkuse koordinaator teavitab aegsasti toitlustajaid jäätmekäitluse reeglitest festivalil, millest kinni pidamine on toitlustajatele kohustuslik. Korraldajatele jääb õigus toitlustajate tegevus rikkumiste korral koheselt peatada.
 4. TTTF nõuded toidu ning joogi serveerimisele:
  1. jooke on lubatud pakkuda ainult panditopsidest;
  2. sööke võib eranditult külastajatele serveerida ainult taaskasutatavatelt või biolagunevatelt nõudelt (festivalil on kindel partner, kes varustab toitlustajaid biolagunevate ja korduvkasutatavate nõudega)
  3. festivalid on plastikkõrre-vabad. Jooke võib kõrtega serveerida vaid juhul, kui need on biolagunevad või taaskasutatavad.
  4. Korraldajatele jääb õigus rikkumiste korral toitlustajatega koostöö koheselt peatada.
 5. TTTF võtab enda kohustuseks jäätmekäitluse sorteerimise, korraldamise ning külastajate toetamise keskkonnasõbralike valikute tegemisel.

Vähendame toidujäätmeid ja kutsume osalejaid üles annetama üleliigsed toidud või toiduained festivalipäevade lõpus heategevuseks.

Kandideerimistingimused ja valikukriteeriumid

 1. Kandideerima on oodatud toitlustajad, kes pakuvad kohapeal valmistatavat (tänava)toitu lihtsasti kantavas ning tarbitavad formaadis. Kandideerima on oodatud ka maiustuste, jäätiste, smuutide-mahlade, kuumade jookide pakkujad, kuid korraldajad piiravad tulenevalt festivali formaadist kindlasti nende arvu.
 2. Valmistoodete müüjad (pakendatud valmistoit, pakitud küpsised, pagaritooted ning kommid, pakiteed jms) omavad festivalile pääsemisel kõige madalamat prioriteetsust.
 3. Tallinna ja Tartu Tänavatoidufestivalil ei avata ühtegi eraldiseisvat alkoholimüügile keskendunud ajutist müügikohta ehk baari, õlletelki jms. Alkoholimüük on võimalik ainult toidukohtade kaudu nende müügikohas ning kui kaupleja soovib oma alkoholi külastajatele pakkuda, palume teha koostööd konkreetsete toitlustajatega. Tänavatoidufestivalil on lubatud kaubelda ainult lahja alkoholiga, kuni 22%.
 4. Toitlustajatel on kohustus pakkuda menüüs vähemalt ühte “kergemat einet, suupistet või minirooga lastele”, mille hind ostjale on kuni 3 €. Nimetatud roog peab kajastuma toidukoha menüüs kohapeal.
 5. Toitlustajatelt eeldame võimekust ning valmisolekut valmistada ja müüa vähemalt 400 ühikut toitu päevas.
 6. Meie festivalid on rahvusvahelised, kus umes 20-25% külastajatest on välismaalased. Ootame toitlustajatelt võimekust teenindada kliente ka inglise keeles.
 7. Toitlustajate valiku tegemisel on aluseks järgnevad kriteeriumid:
  1. toitlustaja vastavus kandideerimistingimustele;
  2. varasemad koostöökogemused Telliskivi Loomelinnakus, Aparaaditehases korraldatud festivalidel;
  3. toitlustaja tootevaliku, menüü ja väljapaneku unikaalsus, kontseptsiooni läbimõeldus vastavalt kandideerimisel esitatud infole;
  4. lastetoidu menüü tervislikkus ja leidlikkus

Kandideerimistähtaeg ja kohatasud

 1. Kandideerimistähtaeg on 10.05.2019 kl 23:59. Kuni 2 nädala jooksul pärast kandideerimistähtaega valime välja toidufestivalidele pääsejad. Lisaks mõned toitlustajad varunimekirja juhuks, kui keegi oma kohast loobub. Teavitame osalejaid ning teeme konkursi edukalt läbijatele ettepaneku osavõtt kinnitada.
 2. Osalustasud:
  1. Standard telgikoht 3×3 m või koht foodtruckile (kuni 3×7 m); suurematel pindadel hind kokkuleppel.
   1. Tallinn – 260€ + km
   2. Tartu: 180€ + km
  2. Elektri kasutamise tasu ühe festivali kohta: 8€/kw + km (toitlustajale võimaldatav maksimaalne kw’de arv fikseeritakse lepingus, tasu vastavalt lepingus fikseeritule)
   1. Elektriühendus ööseks – 20€ + km
  3. Alkoholimüügi luba ühe festivali kohta: – 50€ + km
   1. Hind sisaldab kohta platsil kogu festivaliks, elektriühendust jaotuskilbini, jäätmekorraldust, turvateenust ning joogivett Tallinna Vee veepaagist.
   2. Osalustasu ei sisalda inventari, telki vms varustust toitlustuse pakkumiseks, samuti ei ole võimalik pakkuda kanalisatsiooniga müügikohti.

Leping ja korralduslik info

 1. Festivali korraldaja ja toitlustaja sõlmivad pärast mõlemapoolset kinnitamist lepingu, mis kirjeldab mõlema osapoole õigusi ning kohustusi. Seejärel palume toitlustajatel arve alusel tasuda osalustasu. Koht garanteeritakse pärast arve tasumist. Kui arve ei ole tasutud 14 päeva enne festivali, leping tühistatakse ja koht antakse järgmisele toitlustajale.
 2. Lepingust on võimalik tasuta loobuda kuni 2 nädalat enne festivali. Loobumisel vähem kui 14 päeva enne festivali, kohatasu ei tagastata.

Kandideerimine on avatud!

Lisainfo

Tallinna Tänavatoidufestival

Kristine Kebbinau, festivali produtsent, toitlustajate kontaktisik – kristine@telliskivi.cc

Bianka Soe, festivali peakorraldaja – bianka@telliskivi.cc

Tartu Tänavatoidufestival

Karmen Otu, festivali korraldaja – streetfood@aparaaditehas.ee